Масаж у Миколаєві

Послугу масажу у Миколаєві надає Воїнова Світлана Юріївна – педагог фізичної культури, психолог, масажист. Розглянемо трохи теорії та загальні поняття. Як ви зрозуміли, далі мова піде про масаж, як про благотворний і ефективний засіб для підтримки нашого здоров'я, формування та зміцнення захисних функцій організму, відновлення внаслідок перенесеної травми або захворювання, відновлення тонусу, свіжості, та й просто, розслаблюючому масажі, який дозволить зняти напруженість, відновити психо – емоційний стан, покращити загальне самопочуття. Крім сказаного масаж викликає відчуття приємного тепла у всьому тілі.

Здоров'я є основною умовою повноцінного життя, саме його наявність допомагає кожному реалізувати себе. Однак помилкою вважатиметься, що це «аванс» виданий від дня народження і таким воно залишиться назавжди, а результат свідомої поведінки кожного. Пам'ятайте про велику кількість факторів ризику хвороб та як наслідок – ускладнень. Визначаючи режим та спосіб життя загалом, ми формуємо свій ресурс.

Очевидним і незаперечним є бажання кожного бути здоровим, проте, попри здоровий глузд цілі полчища вчора здорових людей витрачають його вільно і мимоволі, вважаючи, що ресурс організму невичерпний. У сучасному світі значно обмежується активність людини, знижується її працездатність, причиною чого є нервові навантаження та м'язова бездіяльність. Адже для того, щоб своєчасно запобігти всім цим негативним проявам необхідно дуже відповідально підходити до питання профілактики. Нижче йтиметься про ключовий засіб профілактики захворювань - масаж, який разом із лікувальною фізичною культурою сприяє зниженню нервової напруги та підвищенню фізичної активності.

Масаж здавна є одним із найефективніших лікувальних засобів. За багатовікову історію свого розвитку масаж не тільки не втратив своєї актуальності, а навпаки – з кожним роком набуває все більшої значущості. У сучасному світі дуже рідко знайдеться людина, яка б нічого не знала про масаж. З упевненістю можна заявити, що кожен із нас хоча б раз відчув на собі чудодійний ефект цього лікувального засобу.

Так у чому ж криється секрет того, що масаж з кожним днем ??набуває все більшої популярності? Весь секрет у тому, що масаж неймовірно простий у застосуванні та, крім лікувального ефекту, сприяє поліпшенню емоційного стану людини. Унікальність масажу у тому, що з його допомогою оздоровлюється як тіло, а й душа.

Масажу гостро потребують люди, які перенесли тяжкі захворювання (такі вроджений і набуті захворювання хребта, інфаркт міокарда, інсульт, захворювання суглобів); хворі з вродженими чи набутими порушеннями опорно-рухового апарату; хворі з ураженнями центральної нервової системи, а також люди, які втратили працездатність внаслідок тривалих та частих захворювань. Саме тому масаж широко застосовується у неврології, ортопедії, кардіології та інших галузях клінічної медицини.

Масаж та ЛФК у м. МиколаївВажливо вчасно звернутися до грамотного фахівця, оскільки визначення правильної методики дозволить у мінімальні терміни відновити працездатність, зняти втому, поліпшити тонус. Також масаж застосовують як засіб первинної та вторинної профілактики, оскільки він є дієвим засобом зміцнення та відновлення здоров'я, сприяє запобіганню захворюванням. Крім того, масаж широко використовується як гігієнічний та косметичний засіб для фізичного вдосконалення.

У сучасній відновлювальній медицині розрізняють такі основні види масажу: лікувальний, спортивний, гігієнічний, косметичний та самомасаж.

Гігієнічний масаж – засіб, який широко використовується для запобігання захворюванням, зміцненню імунітету, а також для підтримки на високому рівні працездатності організму. Цей вид масажу може охоплювати всю поверхню тіла (загальний масаж) або впливати на певні частини тіла (місцевий масаж). Однією з різновидів гігієнічного масажу є косметичний масаж, який широко використовують у косметології як попередження старіння шкіри, оскільки він сприяє отшелушиванию ороговілих клітин епідермісу. Крім того, косметологічний масаж значно покращує роботу сальних та потових залоз, сприяє покращенню дихання шкіри та виведенню продуктів її життєдіяльності. Естетична функція косметичного масажу у тому, що під впливом масажних рухів шкіра стає бархатиста і більш пружна.

Використовуючи різні маніпуляції та прийоми спортивного масажу, можна сприяти фізичному вдосконаленню спортсмена та підвищенню його спортивної працездатності. Крім того, спортивний масаж застосовується при лікуванні спортивних травм.

Самомасаж. Даний вид масажу полягає у локальному впливі на певні м'язи організму. Це єдиний вид масажу, який проводиться не фахівцем, а безпосередньо пацієнтом. Внаслідок дії самомасажу спостерігається значне зміцнення м'язового корсета, а це, у свою чергу, призводить до здатності м'язів витримувати великі фізичні навантаження. Таким чином, цей вид масажу сприяє збільшенню працездатності людини.

Лікувальний масаж, як засіб функціональної терапії, сьогодні став одним із найбільш затребуваних. Особливо ефективний при комплексному застосуванні у поєднанні з лікувальною фізкультурою, фізіотерапією та мануальною терапією. Лікувальний масаж умовно поділяється на такі види:

  • класичний масаж – застосовується без урахування рефлекторного впливу та проводиться поблизу пошкодженої ділянки тіла або безпосередньо на ній;
  • рефлекторний масаж – з допомогою цього виду масажу можна домогтися поліпшення функціонування внутрішніх органів прокуратури та систем у вигляді методичного рефлекторного на них;
  • сполучнотканинний масаж – цей вид масажу сприяє впливу на сполучну тканину та підшкірну клітковину.

Скільки коштує масаж у Миколаєві

Ціни в таблиці наведено орієнтовні. Домовленість про остаточну ціну та тривалість курсу може бути досягнута після огляду стану пацієнта та уточнення деталей (індивідуальний графік масажу, місце проведення масажу тощо). Консультація безкоштовна!

Вигляд масажу Ефект від масажу Час одного сеансу Вартість сеансу
Масаж загальний (оздоровчий) • Знімає стрес та втому.
• Відновлює життєві сили.
• Покращує сон та настрій
• Детоксикація організму, виведення шлаків та токсинів.
70 хв 450 грн.
Масаж дитячий загальний ДЦП 60 хв 350 грн
Масаж дитячої спини 30 хв 250 грн
Релакс масаж • Розслаблює та надає життєвих сил.
• Потужний відновний, профілактичний та лікувальний засіб. Посилює кровообіг, покращує самопочуття.
• Відновлює кровообіг, чутливість, рухливість рук/ніг після травм, інсультів.
60 хв 450 грн
Масаж спини 30-40 хв 350 грн
Масаж рук/ніг відновлювальний 20-30 хв 250/300 грн
Масаж комірцевої зони • Поліпшення кровообігу в судинах головного мозку,зняття головного болю, стабілізація артеріального тиску.
• Розслаблення м'язів та зняття болю в спині при невралгіях.
• Зняття больових відчуттів та покращення самопочуття при грижах.
20 хв 250 грн
Масаж шийно-грудного відділу 20 хв 250 грн
Масаж поперекової зони 20-30 хв 250 грн

Ціни наведено на 27.10.2021


Найкраще виконувати масаж курсами з 10-15 процедур.Повторювати процедури за необхідності,бажанням та призначеннями лікаря.

Найважливіше – це знайти хорошого масажиста та регулярно відвідувати процедури. Тоді ефект не змусить себе довго чекати та покращить якість Вашого життя.

Усі подробиці та нюанси можна обговорити в телефонному режимі та на консультаціях.

Ключові прийоми, які використовуються при масажі.

Розрізняють:

  • погладжування,
  • розтирання,
  • розминання,
  • вібрація.

Погладжування впливає на центральну та периферичну нервову систему заспокійливо. Виконуючи погладжування у повільному темпі, ми сприяємо зниженню збудливості нервової системи. І навпаки, швидкий темп погладжування підвищує тонус нервової системи.

Виконують погладжування таким чином - масажуюча рука ковзає по шкірі, з різним ступенем натискання. При цьому не можна зрушувати складки.

Розтирання сприяє більш швидкому розсмоктуванню затвердінь і відкладених солей, покращує рухливість тканин, сприяє розсмоктуванню рубців та спайок. Цей прийом широко застосовується при захворюваннях та травмах суглобів, оскільки сприяє зниженню або повному усунення набряклості, зняття хворобливих відчуттів та збільшення рухливості у суглобах. Також розтирання є ефективним прийомом при лікуванні таких захворювань нервової системи, як неврити та невралгії.

При розтиранні зміщується шкіра та тканини глибшого залягання, вплив відбувається у різних напрямках. Утворюється шкірна складка.

Розминання позитивно впливає на стан м'язів, оскільки сприяє збільшенню крово- та лімфообігу та активізує окисно-відновні процеси в них. Розминання створює умови, що змінюють стан центральної нервової системи та периферичного нервово-м'язового апарату.

Розминання є флагманом серед масажних прийомів. Здійснювані маніпуляції найрізноманітніші: підняття, здавлювання, віджимання, розтирання, стискання, зсув м'язових тканин.

Вібраційні прийоми характерні тим, що мають знеболюючий ефект. Використовуються головним чином у разі травм або захворювань опорно-рухового апарату.

Масованій ділянці передаються коливання амплітуди, що змінюється, і швидкості. При цьому вібрація передається і більш глибоким ділянкам, аж до нервів, судин і навіть органів.

Захворювання та випадки, коли масаж буде корисним.

При здійсненні лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової та серцево-судинної систем, хірургічних захворювань, ДЦП. Найбільшої продуктивності можна досягти при вмілому поєднанні лікувального масажу з лікувальною фізичною культурою.

Масаж при захворюваннях нервової системи

Завдяки використанню вібраційних прийомів, дія досягає глибоких ділянок, що містять судини та нервові закінчення. Внаслідок чого загальне поліпшення кровообігу сприяє живленню тканин. Ефективно при паралічах та парезах, попереджає розвиток атрофії, зменшує або знімає болі, покращує процеси збудливості та провідність нервів.

За допомогою масажу можна сприяти зміні функціонального стану центральної нервової системи, підвищуючи або знижуючи її збудливість. Цього можна досягти, змінюючи темп масажних рухів. Так, наприклад, середній та повільний темп сприяють зниженню збудливості нервової системи, а швидкий – призводить до її підвищення. Крім того, масаж сприятливо позначається і на діяльності периферичної нервової системи. Він сприяє поліпшенню збудливості та провідності нервових імпульсів по нерву, зниження або повного усунення больових відчуттів. Масаж також впливає на регенеративні процеси, прискорюючи відновлення пошкодженого нерва.

Масаж пристосовує організм та його нервову систему до зростаючої рухової активності, відновлює трофічні процеси та здійснює функціональну адаптацію організму.

Масаж при ДЦП

Дитячий церебральний параліч — діагноз, який лякає переважну більшість батьків. Батькам, на чию частку випала така доля, слід знати, що реабілітація такої дитини, введення її в дитячий колектив та нормальне спілкування з однолітками можливе у багатьох випадках. Такі діти складають окрему категорію пацієнтів, які потребують масажу регулярних занять ЛФК.

Без масажу не можна назвати лікування дитячого церебрального паралічу повноцінним, оскільки лише застосування лікувальної фізичної культури у комплексі з лікувальним масажем дає позитивний результат. Метою масажу у відновлювальній реабілітації пацієнтів з діагнозом ДЦП є покращення загального стану дитини та підвищення працездатності її організму. Систематичне застосування масажу сприяє стимулюванню втрачених функцій паретичних м'язів, призводить до зниження гіпертонусу м'язів, а також седативно впливає на гіперкінези окремих груп м'язів. Крім того, масаж позитивно позначається на стані серцево-судинної системи, оскільки сприяє прискоренню кровотоку та покращенню кровообігу.

Виходячи з власного досвіду, можна сміливо стверджувати, що завдяки комплексному лікуванню, яке включає лікувальну фізкультуру і масаж, значно покращується стан здоров'я пацієнтів з діагнозом ДЦП.

Масаж після інсульту

Масаж після інсульту. м. Миколаїв.Відновлення після інсульту є важливим етапом на шляху до одужання.

Масаж також є невід'ємною частиною відновлювальної реабілітації після інсульту. За допомогою лікувального масажу можна значно покращити загальний стан пацієнта. Застосування різних масажних прийомів призводить до того, що у уражених кінцівках покращується крово- та лімфообіг, покращується трофіка всіх тканин організму, оскільки відновлюється нормальна доставка поживних речовин до тканин. Масаж позитивно позначається і стані м'язового корсета. Це з тим, що масажні руху призводять до зниження тонусу м'язів і значно знімають напругу у яких. Крім того, лікувальний масаж перешкоджає формуванню контрактур, сприяє запобіганню розвитку пролежнів, а також протистоїть розвитку синкінезій (співдружніх рухів). Ще одним позитивним ефектом застосування масажу після інсульту є те, що за його допомогою значно знижується яскраво виражений больовий синдром та поступово відновлюється рухливість у суглобах.

Своєчасні заходи щодо реабілітації після інсульту сприятимуть не тільки якнайшвидшому одужанню хворого, а й запобігатимуть важким, а часом і незворотним наслідкам в організмі хворого.

Масаж при захворюваннях серцево-судинної системи

Результатом такого масажу є покращення кровообігу в серцевому м'язі. Самопочуття пацієнта покращується. Крім того, масаж підвищує тонус серцевого м'яза та його скорочувальну функцію. Допомагає уникнути застійних явищ у великому та малому колах кровообігу. Як наслідок, нормалізується артеріальний тиск.

Лікувальний масаж є ефективним засобом лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи. Він позитивно позначається на системах крово- та лімфообігу, сприяє збільшенню струму крові, лімфи та міжтканинної рідини, що призводить до ліквідації застійних явищ у тканинах та органах. Масаж сприяє розширенню капілярів, а також розкриття резервних капілярів. Це призводить до поліпшення трофіки тканин та органів та кращого перерозподілу крові в організмі. Масаж, якщо він виконується правильно, практично не впливає на частоту пульсу. Під дією лікувального масажу спостерігається значне збільшення кількості клітин крові – еритроцитів, а відповідно і гемоглобіну, лейкоцитів та тромбоцитів.

Масаж при захворюваннях опорно-рухового апарату

Масаж пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату спрямований на зменшення, а іноді вдається досягти і повну ліквідацію больового синдрому та запальних процесів. Лікувальний масаж позитивно впливає на функціональний стан м'язового корсету. Завдяки масажу м'язи стають еластичнішими, спостерігається зміна тонусу м'язів. Крім того, під дією масажу покращується еластичність суглобово-зв'язувального апарату, оскільки різні масажні прийоми сприяють найкращій циркуляції синовіальної рідини, а це веде до покращення живлення хрящової тканини. За допомогою масажу можна запобігти розвитку артрозу. Завдяки масажу можна зменшити або повністю усунути такі явища як мікротравми, обмеження рухливості у суглобах, зморщування суглобових сумок та набряклість.

Масаж при сколіозі

Масаж при сколіозі у м. Миколаїв.Головною метою масажу при лікуванні та профілактиці сколіозу є додаткове зміцнення та стабілізація функцій м'язового корсету. Крім основної мети, лікувальний масаж має низку додаткових завдань, серед яких необхідно виділити такі: підвищення загального тонусу організму; нормалізація функціональних можливостей серцево-судинної та дихальної систем; формування правильної постави; зміцнення м'язів тулуба; вироблення м'язового корсету.

Відмінною рисою лікувального масажу при сколіозі є вибірковий вплив на певні групи м'язів. Наприклад, за допомогою різних масажних прийомів ми можемо домогтися стимулювання м'язів, що коригують, і в той же час розслабити м'язи, що викликають деформацію. Масажируючи м'язи спини та черевної стінки, можна досягти значного поліпшення кровопостачання та трофіки м'язів, оскільки лікувальний масаж сприяє виведенню продуктів їх життєдіяльності, покращує їх функціональний стан. Найбільший ефект для лікування людей, які страждають на сколіоз, можна отримати при комплексному поєднанні масажу з лікувальною гімнастикою.

Масаж при остеохондрозі

Лікувальний масаж є невід'ємною частиною відновного лікування остеохондрозу шийного відділу хребта. Адже лише за допомогою масажу можна досягти зниження больових відчуттів, а згодом і повністю їх усунути. Завдяки масажу можна розвинути нормальний тонус м'язів шиї. Крім того, під впливом масажу значно покращується кровообіг у ділянці запалення та прилеглих тканинах. Лікувальний масаж призводить до ліквідації м'язового спазму в ділянці шиї, комірної зони та грудного відділу хребта. Крім цього, масаж при остеохондрозі шийного відділу хребта сприяє розслабленню та відпочинку пацієнта.

Масаж при грижі хребта

Масаж широко застосовується при лікуванні грижі хребта. Він є найбільш оптимальним лікувальним методом, завдяки якому зменшується збудливість нервових закінчень, покращується функціональний стан спазмованих м'язів, відновлюється нормальний кровообіг у ураженій зоні. Більше того, прийоми лікувального масажу призводять до ліквідації запальних процесів, зниження больових відчуттів та запобігання атрофії м'язів.

Релаксуючі масажі

На сьогоднішній день особливою популярністю користуються релаксуючі масажі, які застосовуються для зняття розумової та фізичної втоми, як засіб боротьби зі стресами, головним болем, фізичною втомою, депресіями та емоційними зривами. За допомогою цього виду масажу можна досягти глибокого розслаблення м'язів всього тіла. Однією з основних завдань релаксуючого масажу є відновлення нормального психоемоційного стану пацієнта та відновлення, а іноді й збільшення його початкової працездатності. Відзначено позитивний вплив релаксуючого масажу на нервову систему. Крім того, релаксуючий масаж позитивно позначається на стані шкіри, оскільки призводить до її омолодження. Позитивною стороною масажу, що релаксує, є те, що він проводиться максимально ефективно і безболісно.

Масаж корисний усім. Одним він допоможе зміцнити м'язи, зв'язки, здоров'я. Іншим – зберегти бадьорість, підвищити життєвий тонус, попередити чи згладити вікові зміни та захворювання.